AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 12 Kasim 2018 Pazartesi 20:10
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
KAŞ HAVA DURUMU
KAŞ
 
KAŞLILAR BÜYÜK YÜRÜYÜŞE HAZIRLANIYOR
 
tepkilerini göstermek amacıyla Nisan ayında büyük bir yürüyüş düzenlemeyi hedefleyen 'Anadolu'yu Vermeyeceğiz' hareketi gönüllüleri Kaşlılarla buluştu.
 
 

Anadolu coğrafyasındaki doğa kıyımına karşı tepkilerini göstermek amacıyla Nisan ayında büyük bir yürüyüş düzenlemeyi hedefleyen 'Anadolu'yu Vermeyeceğiz' hareketi gönüllüleri Kaşlılarla buluştu.
Kaş'ta bir toplantı düzenleyen 'Anadolu'yu Vermeyeceğiz' hareketi gönüllüleri, Nisan ayı ortalarında başlayacak ve 40 gün 40 gece sürecek olan 'Büyük Anadolu Yürüyüşü' başlıklı organizsayonun hazırlıklarının ülkenin dört bir yanında sürdüğü belirtti. Kaş Kültür Evi'nde gerçekleşen toplantıya, Kaş Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mustafa Eriş, Kaş'ın Çukurbağ ve Kemer köyü muhtarlarıyla Kaş Çevre Platformu üyesi çok sayıda doğasever katıldı.
Toplantıda bölge halkının tepkisini çeken HES'ler hakkında maket üzerinde bir sunum yapılırken, sayısı 2000'in üzerinde olan santrallerin hayata geçirilmesi durumunda Anadolu'da akan tüm derelerin borular ya da tünellere hapsedilmiş olacağını vurgulandı.
Nisan ayı itibariyle vadilerden, köylerden, kasaba ve şehirlerden yola çıkarak başlatılacak 'Büyük Anadolu Yürüyüşü'nün 40 gün 40 gece yol alacak kervanlar halinde Ankara'da noktalayacağı belirtildiği toplantının ardından, Türkiye'nin dört bir yanındaki HES projelerinin etkilerini anlatan 'Anadolu'nun İsyanı' adlı belgesel filmin gösterimi gerçekleştirildi. (SK-Y) - ANTALYA (İHA)

 
 
01 Mart 2011 Salı - 22:05
8725 Kere Okundu

GÜVEN MOTOR
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com